onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) stanie się wkrótce pierwszym zawodnikiem polskiej stajni Babilon Promotion, który przystąpi do walki o mistrzostwo świata. Pięściarz z Białegostoku 6 grudnia na gali w niemieckim Oldenburgu skrzyżuje rękawice z czempionem WBA wagi półciężkiej Jurgenem Braehmerem (44-2, 32 KO).

- Spełnia się moje marzenie, czekałem na chwilę, w której zawodnik prowadzony przeze mnie od pierwszej walki dostanie szansę pojedynku o mistrzostwo świata. Paweł był w górach, gdzie pracował na wydolnością, a teraz czas na powrót do Białegostoku. Wkrótce rozpocznie się etap sparingów. Zatrudniliśmy dwóch matchmakerów, którzy szukają odpowiednich sparingpartnerów dla Pawła. W większości będą to zawodnicy zagraniczni - mówi Tomasz Babiloński, promotor Głażewskiego.

- Cieszymy się, że Paweł został doceniony i zaakceptowany przez federację WBA jako pretendent do tytułu mistrzowskiego i niedługo pojawi się w pierwszej piętnastce ich rankingu. Kandydatura Pawła została także zaaprobowana przez telewizję ARD, która prawdopodobnie po raz ostatni będzie tego dnia pokazywać galę organizowaną przez rodzinę Sauerlandów. To ma być huczne zakończenie ich długiej współpracy, dlatego cieszymy się, że będziemy częścią tej imprezy - zdradza promotor "Głaza".

- Nie ma co ukrywać, że wielkich negocjacji między nami a Sauerlandem nie było. To jest dobrowolna obrona tytułu Jurgena Braehmera, więc po prostu stwierdziliśmy, że trzeba skorzystać z tej szansy. Mam nadzieję, że na mikołajki Paweł sprawi wszystkim piękny prezent i po raz kolejny w tym roku będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa Polski nad Niemcami na arenie sportowej. W tym roku udało się to już sześć razy, więc niech to będzie szczęśliwa siódemka - kończy Babiloński.