Patronat medialny


 


Wolak RodriguezDelvin Rodriguez (26-5-3, 14 KO) nie dał szans Pawłowi Wolakowi (29-2-1, 19 KO) w rewanżowym starciu rozegranym na gali w Madison Square Garden, pewnie wygrywając na punkty.

Walka rozpoczęła się pomyślnie dla aktywniejszego i ofensywnie nastawionego "Polskiego Wściekłego Byka", ale już od drugiej rundy zaczęła się uwidaczniać przewaga wyszkolenia technicznego Rodrigueza, który skutecznie trafiał seriami ciosów bitych w różnych płaszczyznach. Szczególnie efektywne okazały się uderzenia podbródkowe boksera z Dominikany, po których bardzo często odskakiwała głowa nieustępliwego i szalenie wytrzymałego Wolaka.

W środkowych starciach Wolak na moment odzyskał energię i popisał się kilkoma udanymi akcjami, ale dobrze wyczuwający dystans i pracujący na nogach Rodriguez szybko uspokoił sytuację.

Ostatnia runda pojedynku to popis pewnego siebie Rodrigueza, który kolejnymi ciosami solidnie wstrząsnął Wolakiem i wydawało się, że może rozstrzygnąć pojedynek przed czasem. Po rozegraniu dziesięciu starć sędziowie punktowali jednogłośnie 98-92, 99-91 i 100:90 na korzyść Dominikańczyka.