Patronat medialny


 


Paweł WolakPaweł Wolak (29-2-1, 19 KO) niespodziewanie ogłosił zakończenie swojej zawodowej kariery. Polak mieszkający od wielu lat za Oceanem zadebiutował wśród profesjonalistów w lipcu 2004 roku, a ostatnią walkę stoczył w sobotę, przegrywając wysoko na punkty z dobrze znanym polskim kibicom Delvinem Rodriguezem podczas gali w Nowym Jorku.

- Przychodzi mi to z ciężkim sercem, ale pogodziłem się już z tą decyzją: odchodzę z boksu. Zostawiłem w ringu wszystko co miałem i nie mam żadnego żalu. Udało mi się dokonać tego o czym większość tylko może pomarzyć i jestem dumny, że przez długi czas byłem częścią najwspanielszego sportu na świecie - napisał w specjalnym oświadczeniu jeden z ulubieńców polskich kibiców.

- Pozostanę aktywny i będę trenował, tak jak robiłem to przez ostatnie 17 lat, ale będę jedynie pomagał w przygotowaniach innym pięściarzom z okolic Nowego Jorku. Lista osób, którym powinienem podziękować jest zbyt długa, ale wiecie kim jesteście. Dziękuję mojej drużynie, rodzinie, przyjaciołom i kibicom, którzy sprawili, że jestem lepszym mężem, człowiekiem, ojcem, synem i wojownikiem. Będę za to dozgonnie wdzięczny - zakończył Wolak.