onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Trwają poszukiwania kolejnego rywala dla Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO). Meksykanin wróci na ring 14 września podczas gali w Las Vegas, a kandydatów do walki z nim jest kilku.

Wśród pięściarzy, którzy otrzymali ofertę skrzyżowania rękawic dla "Canelo" jest Sergiej Kowaliow (33-3-1, 28 KO). Rosjanin teoretycznie ma 24 sierpnia skrzyżować rękawice z Anthonym Yarde (18-0, 17 KO), który jest oficjalnym pretendentem do posiadanego przez niego tytułu mistrza świata WBO wagi półciężkiej.

Frank Warren, promotor Yarde, potwierdził podane niedawno informacje, że Anglik nie będzie miał problemu z tym, żeby poczekać jeszcze kilka miesięcy na pojedynek z Kowaliowem. Jeśli "Canelo" osiągnie porozumienie z Rosjaninem, wówczas Yarde otrzyma solidną wypłatę i stoczy w międzyczasie pojedynek, który pozwoli mu zachować aktywność. 

Na razie Kowaliow nie jest zadowolony z oferty finansowej, którą otrzymał. Obóz Alvareza rozmawia także m.in. z Callumem Smithem i Demetriusem Andrade. W grze cały czas pozostaje także trylogia z Giennadijem Gołowkinem.