onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Trwają rozmowy pomiędzy obozem Regisa Prograis (24-0, 20 KO) i organizatorami turnieju World Boxing Super Series. Amerykanin w ubiegłym tygodniu ogłosił, że wycofuje się z rywalizacji w WBSS, gdzie w finale turnieju wagi super lekkiej miałby zmierzyć się z Joshem Taylorem (15-0, 12 KO).

Prograis poinformował, że złożył w sądzie wniosek o uwolnienie się od zobowiązań kontraktowych wobec WBSS. Pięściarz z USA zarzucił organizatorom turnieju opóźnienia w realizacji płatności, łamanie warunków umowy oraz negocjowanie w złej wierze.

Przedstawiciele WBSS szybko zareagowali i usiedli do negocjacji z Prograis. Według nieoficjalnych informacji, rozmowy zmierzają we właściwym kierunku. Pięściarz zgodzi się na występ w finale. Do pojedynku z Taylorem ma dojść 26 października w Londynie. Stawką tej walki będą tytuły mistrza świata WBA, IBF, WBC Diamond oraz pas "The Ring".

Pewne jest, że 7 listopada w Tokio dojdzie do finału turnieju wagi koguciej pomiędzy Naoyą Inoue i Nonito Donairem. 14 grudnia z kolei w finale turnieju kategorii junior ciężkiej mają zmierzyć się Mairis Briedis i Yunier Dorticos.