Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Jesienią na gali organizowanej w Polsce z zawodowym ringiem ma pożegnać się były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek (49-4, 29 KO). Głównym kandydatem do pojedynku z "Góralem" jest były mistrz Europy wagi ciężkiej Albert Sosnowski (48-7-2, 29 KO), który zaznacza, że nie rozpoczęto jeszcze oficjalnych rozmów w tej sprawie, jednak przewiduje, że ewentualne negocjacje nie powinny być zbyt trudne.

-  Rozmowy powinny pójść gładko. Tomkowi się nie odmawia. To najwybitniejszy bokser w historii polskiego boksu zawodowego. Zdobył tytuły w wagach półciężkiej i cruiser, walczył o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Ja też godnie reprezentowałem Polskę. Wywalczyłem pas EBU, a przede wszystkim rywalizowałem przez dziesięć rund z Witalijem Kliczką. Zrobię wszystko, by sprawić niespodziankę i pokonać Adamka – obiecuje 36-letni "Dragon" w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Sosnowski ostatni raz boksował w maju ubiegłego roku, z kolei ostatnim występem Adamka była listopadowa porażka z Arturem aSzpilką.

O boksie przeczytasz także w "Przeglądzie Sportowym" >>