Patronat medialny


 


Fonfara Johnson- Johnson to wspaniały wojownik i legenda zawodowych ringów, ale starsi pięściarze powinni przechodzić na emeryturę. Ja jestem młody, teraz jest czas na moją generację - mówi Andrzej Fonfara (21-2, 12 KO) przed dzisiejszą walką z byłym mistrzem świata wagi półciężkiej Glenem Johnsonem (51-16-2, 35 KO). Obóz Polaka jest przekonany, że będzie to najtrudniejsza profesjonalna przeprawa pięściarza znad Wisły.

- Doskonale wiem co czuje teraz Andrzej na tym etapie kariery. Mieliśmy niewiele innych opcji w oczekiwaniu na walkę o mistrzostwo świata, więc zdecydowaliśmy się na duży krok do przodu - mówi promujący Polaka Dominik Pesoli z 8 Count Productions.

- Wierzę w mojego pięściarza i czuję, że to właściwy moment na ten pojedynek. Kiedyś rozmawiałem o czymś z Leonem Margulesem, promotorem Johnsona i on powiedział, że stara się znaleźć w kalendarzu ESPN miejsce dla swojego pięściarza. Zapytałem czy nie chciałby walki z Fonfarą, on zgodził się i to cała historia tego pojedynku - opowiada Pesoli.

Walka Fonfary z Johnsonem będzie główną atrakcją gali organizowanej w Chicago.