Patronat medialny


 


Ruszyła sprzedaż biletów na pożegnalną walkę Andrzeja Gołoty (41-9-1, 33 KO). Czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej po raz ostatni wyjdzie do ringu 25 października podczas gali „Fight Night 9” w Częstochowie, krzyżując rękawice z Danellem Nicholsonem (42-5, 32 KO).

Gołota przygotowuje się do pożegnalnego pojedynku w Chicago, ale pod koniec września przyleci na treningi do Polski. Mimo że ma to ma być pojedynek pokazowy, bez ogłaszania zwycięzcy, Gołota podchodzi do niego poważnie. Wstaje o godzinie 5.30 i zaczyna dzień od ćwiczeń na siłowni. Potem biega, trenuje w sali bokserskiej. Na razie waży około 120 kg, ale chce zrzucić z 10 kg. Jak zapowiada, nie zamierza markować walki, lecz boksować poważnie.

– Termin pojedynku zbliża się nieubłaganie. Wszyscy szykujemy się na to święto. Andrzej za kilka tygodni przyleci do Polski i będzie przygotowywać się w Częstochowie. Mam listę sparingpartnerów. Jestem przekonany, że Andrzej i Nicholson będą w formie i dadzą pokaz pięściarstwa – mówi Marcin Najman, organizator gali.

Pełna wersja artykułu w "Fakcie" >>