Patronat medialny


 


Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (23-4, 16 KO) zakończy w tym tygodniu obóz przygotowawczy w Hiszpanii. W sobotę "Szpila" wróci do Polski, gdzie spędzi ostatnie dni przed występem na gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży.

Pierwszym tegorocznym rywalem Szpilki będzie dobrze znany polskim kibicom Sergiej Radczenko (7-5, 2 KO). Dla pięściarza z Wieliczki będzie to pierwszy występ po powrocie do kategorii junior ciężkiej.

- Jeśli Artur chce osiągać prawdziwe sportowe sukcesy w tej wadze, a wiem, że ma takie ambicje, to walka z Radczenko powinna być dla niego spacerkiem. Idealny scenariusz, to dominacja Artura i wygrana przed czasem w końcowych rundach - mówi Andrzej Wasilewski, promotor Szpilki.

Tym razem "Szpila" wraz z trenerem Romanem Anuczinem spędził całe przygotowania poza Polską. Szpilka przebywał w Hiszpanii od początku stycznia i swój obóz zakończy w sobotę.

W pierwszym półroczu 30-latek ma stoczyć dwie walki. Pierwsza odbędzie się 7 marca, zaś druga prawdopodobnie na początku czerwca.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 10 >>