Keith Thurman (21-0, 19 KO) znokautował w dziesiątej rundzie Diego Chavesa (22-1, 18 KO) i wywalczył tymczasowy tytuł mistrza świata WBA wagi półśredniej. Do momentu przerwania walki Amerykanin prowadził na wszystkich kartach punktowych.

Agresywnie usposobiony Argentyńczyk od pierwszych minut zmusił Thurmana do walki z kontrataku. W dwóch początkowych rundach Chaves skutecznie atakował i dobrze unikał mocnych uderzeń z prawej ręki rywala, jednak od trzeciego starcia Amerykanin zaczął skutecznie kontrował.

Obaj zawodnicy polowali na potężne pojedyncze ciosy, jednak Thurman pozostał bardziej czujny w defensywie i skuteczniej atakował. W dziewiątej rundzie Amerykanin po raz pierwszy posłał przeciwnika na deski po ciosie na korpus. W kolejnej rundzie Thurman zaatakował jeszcze odważniej i zakończył pojedynek prawym sierpowym.