onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Dwóch mistrzów świata w akcji oraz starcie Youtuberów - KSI vs. Logan Paul. Transmisja gali z Los Angeles w nocy z sobotę na niedzielę od 3:40 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

W sierpniu zeszłego roku, w pierwszym pojedynku Youtuberów, był remis. Wtedy jednak panowie walczyli w kaskach i na dystansie sześciu rund, teraz kasków nie będzie, a batalię zakontraktowano na dwie rundy więcej.

- Pay-Per-View na ich pierwszą walkę wykupiło ponad milion osób, a wszystko było organizowane w amatorski sposób. Jak można to ignorować? Wiem, że to dla niektórych dziwne, ale pomyślcie o zupełnie nowej grupie widzów młodego pokolenia, która zacznie się dzięki temu interesować boksem - powiedział organizator sobotniej gali Eddie Hearn, szef Matchroom Boxing.

Hearn przekonuje, że walka gwiazd internetu to ważne wydarzenia dla całego boksu. - Musicie mi zaufać. Nie znam się na wielu rzeczach, ale znam się na marketingu w boksie. Ta walka odbędzie się na moich warunkach, a KSI i Logan naprawdę potrafią boksować. Musimy poszerzać horyzonty i docierać do nowych widzów, to idealna okazja - dodał.

Wielu kibiców pięściarstwa krytykuje Hearna za organizację walki Youtuberów, ale na tej samej gali zobaczymy w akcji także dwóch mistrzów świata. Billy Joe Saunders (mistrz w wadze super średniej) skrzyżuje rękawice z Marcelo Estebanem Coceresem, a czempion wagi lekkiej Devin Haney z Alfredo Santiago.