onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Brytyjska Komisja Bokserska (BBBofC) wydała oficjalny komunikat, w którym odpowiedziała na pytania dotyczące warunków wznowienia organizacji gal bokserskich po opanowaniu sytuacji związanej z pandemią koronawiusa. 

BBBofC jako najbliższy możliwy termin, w którym ponowie można by na Wyspach organizować imprezy bokserskie wskazała lipiec, zaznaczając jednak, że pierwsze gale musiałyby się odbywać bez udziału publiczności.

Gospodarzem gal mogłyby być tylko areny, które po zniesieniu obostrzeń nałożonych przez rząd uzyskałyby akceptację komisji. W piśmie BBBofC pojawiły się także uwagi na temat ilości walk podczas pojedynczego wieczoru - mogłoby ich być najwyżej pięć. Początkowo do minimum ograniczona zostałaby także obsada personalna zawodów - począwszy od sędziów a na członkach obozów pięściarskich i obsłudze telewizyjnej skończywszy. 

Ponadto zastrzeżono, że wszystkie osoby biorące udział w organizacji gal - zawodnicy, trenerzy i promotorzy - będą musieli przejść test na obecność wirusa Covid-19.