Patronat medialny


 


Mauricio Sulaiman jest przekonany, że środowisko bokserskie wkrótce poradzi sobie z problemami spowodowanymi przez pandemię COVID-19. Prezydent WBC zwraca uwagę, że boks jest w dużo lepszej sytuacji, niż np. sporty zespołowe.

- Organizację gal bokserskich można szybko dostosować do nowych warunków. Wkrótce wydamy w tej sprawie rozporządzenie. Ograniczymy liczbę osób podczas każdego wydarzenia i będziemy zachowywać wszystkie środki ostrożności - tłumaczy Sulaiman.

- Boks to rywalizacja indywidualna. W ringu znajduje się tylko dwóch zawodników, a to czy będą krwawić nie zwiększa ryzyka zakażenia. W piłce nożnej i sportach zespołowych, wielu zawodników styka się ze sobą. Do tego są jeszcze rezerwowi i rozbudowane sztaby szkoleniowe. Tam wszystko jest dużo bardziej skomplikowane i niebezpieczne - mówi Meksykanin.

Federacja World Boxing Council zapowiedziała, że wkrótce ponownie uruchomi Clean Boxing Program. System badań antydopingowych WBC został na kilka tygodni zawieszony z powodu ograniczeń w podróżowaniu.