Patronat medialny


 


MayweatherFloyd Mayweather, który był pierwszym trenerem swojego syna Floyda Mayweathera Jr (41-0, 25 KO), wyraził gotowość do zastąpienia Rogera Mayweathera, gdyby ten trafił do więzienia, a Mayweather Jr potrzebowałby nowego szkoleniowca na planowaną wstępnie na 13 listopada "walkę wszech czasów" z Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO).

Współpracujący z "Money" Floydem od blisko dziesięciu lat Roger Mayweather stanie 2 sierpnia przed sądem w związku z zarzutami o pobicie swojej byłej pięściarki Melissy St. Vil. Do zdarzenia doszło w zeszłym roku w mieszkaniu, które jest własnością Mayweathera. Jeśli sąd uzna Amerykanina winnym, to trener mistrza świata w pięciu kategoriach wagowych na pewno trafi za kratki.

Mayweather Jr ostatni raz występował bez Rogera w narożniku w listopadzie 2006 roku w pojedynku przeciwko Carlosowi Baldomirowi. Wówczas Roger został zawieszony przez Komisję Sportu Stanu Nevada za wtargnięcie na ring i wywołanie bójki w trakcie rozegranej siedem miesięcy wcześniej walki Floyda Juniora z Zabem Judah.