Patronat medialny


 


W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje o możliwej walce pokazowej pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr i Loganem Paulem, jednym z najpopularniejszych Youtuberów w USA, który w ubiegłym roku stoczył swoją pierwszą zawodową walkę. Pojedynek miałby się odbyć jeszcze w tym roku na terenie Stanów Zjednoczonych.

Na razie żadna ze stron nie potwierdziła tych informacji. Pogłoski o możliwym powrocie do boksu Mayweathera pojawiają się regularnie. Sam Amerykanin na początku roku zapowiadał, że w tym roku będzie trzymał się z daleka od świata sportów walki i skupi się na sprawach rodzinnych.

W marcu zmarł Roger Mayweather, wuj oraz wieloletni trener byłego mistrza świata pięciu kategorii wagowych. Wcześniej zmarła Josie Harris, matka trójki dzieci najlepiej opłacanego pięściarza w historii zawodowego boksu. 

Kilka tygodni później Amerykanin ogłosił jednak, że rozpoczyna pracę jako trener. W mediach społecznościowych zaczęły się regularnie pojawiać fragmenty jego wspólnych zajęć z Devinem Haneyem, aktualnym mistrzem WBC wagi lekkiej. Niedawno zaczęto również mówić o trwających negocjacjach w sprawie występu Mayweathera w Japonii, gdzie miałby w grudniu stoczyć walkę pokazową z Takashim Uchiyamą.