Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Siejący postrach w wadze średniej Gienadij Gołowkin (33-0, 30 KO) ma coraz większe kłopoty ze znalezieniem ciekawego rywala. Jak zdradził w rozmowie z portalem worldboxingnews.net trener Kazacha Abel Sanchez, jego podopieczny na razie odpoczywa od boksu. 

- GGG w tej chwili nie jest w treningu, cieszy się czasem wolnym ze swoją rodziną. Nie mam żadnej daty ani przeciwnika - powiedział Sanchez. 

W gronie potencjalnych oponentów Gołowkina na rok 2016 znajdują się m.in. czempion IBF David Lemieux (34-2, 31 KO) i zwycięzca listopadowego starcia o pas WBC pomiędzy Miguelem Cotto (40-4, 33 KO) i Saulem Alvarezem (45-1-1, 32 KO), jednak ekipa "GGG" otwarta jest także na propozycje z innych kategorii wagowych.

- Gienadij to mistrz wagi średniej i mam nadzieję, że bronił będzie swoich pasów, ale Tom Loeffler szuka śmiałków w każdym możliwym limicie. Gdy tylko kontrakt zostanie dopięty, rozpoczniemy treningi pod zapisaną datę i wagę - stwierdził Abel Sanchez.

Gienadij Gołowkin po raz ostatni boksował w maju, stopując Williego Monroe Jr. Trzy miesiące wcześniej, również przed czasem, pokonał Martina Murraya.