Patronat medialny


 

W sobotę na gali w nowojorskiej Madison Square Garden mistrz świata WBA wagi średniej Gienadij Gołowkin (33-0, 30 KO) zmierzy się w pojedynku unifikacyjnym z czempionem IBF Davidem Lemieux (34-2, 31 KO). Walka, będąca główną atrakcją imprezy pokazywanej w Stanach Zjednoczonych w systemie PPV, anonsowana jest jako konfrontacja dwóch super-puncherów, jednak Teddy Atlas nie ma żadnych wątpliwości, kto wyjdzie z niej zwycięsko. 

- Szczerze, to myślę, że Gołowkin znokautuje Lemieux w cztery-pięć rund - ocenia w rozmowie z portalem boxingscene.com znany amerykański trener i ekspert telewizyjny, zaznaczając jednocześnie, że przebieg boju może być emocjonujący.

- To będzie dobra walka dla kibiców, ale ostatecznie silniejszy okaże się Gołowkin, on będzie miał mocniejszą szczękę i będzie potrafił lepiej wykorzystać siłę i wszystkie atrybuty, które oni obaj mają - twierdzi Teddy Atlas.

W Polsce bezpośrednią transmisję z gali Gienadija Gołowkina z Davidem Lemieux przeprowadzi w nocy z soboty na niedzielę Polsat Sport.