W zakończonych nie tak dawno amatorskich Mistrzostwach Świata w Boksie Seniorów, za jedno z największych odkryć całego turnieju uznany został czarnoskóry Brytyjczyk, Anthony Joshua, który w kategorii superciężkiej (+91 kg) wywalczył srebrny medal. Ten mierzący prawie 200 cm pięściarz, urodzony w 1989 roku, rozpoczął treningi bokserskie w wieku 18 lat. Medal zdobyty podczas mistrzostw w Baku (gdzie pokonał m.in. jednego z najwybitniejszych pięściarzy tej kategorii wagowej ostatnich lat, Roberto Cammarelle) był pierwszym wielkim międzynarodowym sukcesem tego zawodnika. Zainteresowania jego osobą nie ukrywa w tym momencie liczne grono znaczących promotorów i bardzo możliwe, że już w przyszłym roku, po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Londynie, zobaczymy go debiutującego w gronie zawodowców. Poniżej finałowy pojedynek MŚ w Azerbejdżanie, w którym to Joshua ostatecznie przegrał minimalnie na punkty z reprezentantem gospodarzy, Magomedrasulem Medżidowem.