Patronat medialny


 


Eddie Mustafa MuhammadEddie Mustafa Muhammad, który przygotowuje Shannona Briggsa (51-5-1, 45 KO) do pojedynku o mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej z Witalijem Kliczko (40-2, 38 KO), a kiedyś, stojąc w narożniku Chada Dawsona, był współautorem jedynej porażki Tomasza Adamka, twierdzi że jego podopieczny jeszcze nigdy nie był w tak dobrej dyspozycji jak obecnie.

Szkoleniowiec potwierdza wcześniejsze doniesienia, że „The Cannon” jest aktualnie rekordowo lekki i jednocześnie bardzo chwali jego profesjonalne podejście do treningów. - On wie, że to jest jego ostatnia szansa i chce ją w pełni wykorzystać. Trenując bardzo ciężko, Shannon systematycznie zrzucał wagę, odzyskując przy okazji refleks i wszystko, co jest mu potrzebne do wygranej. Nigdy nie widziałem go w lepszej formie, waży teraz około 110 kilogramów, a do walki jeszcze pewnie zrzuci około dwóch kilo - mówi Muhammad.

- Wielu wcześniejszych rywali braci Kliczko, nie miało odpowiedniego doświadczenia na mistrzowskim poziomie. Shannon ma wystarczające umiejętności i doświadczenie. Dodatkowo ma nokautujący cios z obu rąk - zapewnia trener pięściarza z nowojorskiego Brooklynu, który ma na swoim koncie trzy pojedynki o światowy czempionat.

Do starcia Shannona Briggsa z Witalijem Kliczko dojdzie 16 października na gali w Hamburgu.