onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Boksujący w wadze ciężkiej Michael Wallisch (19-1, 12 KO) został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących przy okazji grudniowej walki z Chrisianem Hammerem o pas WBO European wagi ciężkiej.

Pojedynek odbył się na gali organizowanej w Hamburgu. 33-letni Wallisch, który przed tą walką był notowany wysoko w rankingu World Boxing Organization, przegrał przez nokaut w piątej rundzie.

W organizmie niemieckiego pięściarza wykryto obecność sterydów anabolicznych. Mierzący 196 cm Wallisch prawdopodobnie zostanie zawieszony i straci swoją gażę za grudniowy występ.

Komentarze   

#1 Maniek1986 2019-01-07 11:12
weryfikacja weryfikacji, koksiarz przegral z przecietnym bokserem
#2 Pawel Przedlacki 2019-01-07 18:52
Ciekawym jest dlaczego amerykanskich sportowcow nie lapia na dopingu? Ostatnie "koksowe" afery z Amerykanami to ta z Crystal Cox [zbieznosc nazwiska przypadkowa] oraz Marion Jones. Nawiasem mowiac to obie sie do tego nieopacznie przyznaly.Przy obecnej technologii mozliwe jest wykrycie KAZDEGO zabronionego [ lista np. WADA] srodka umieszczonego na tej liscie. Inna kwestia jest wykrycie w/w srodka a nie zastosowanie sankcji poniewaz zawodnik wczesniej zglosil chorobe i zakazany srodek jest mu aplikowany przez lekarzy. Tak sie dzieje np. przy wykryciu salbutamolu sulphate, clenbuterolu [ leki na astme] , podniesionego poziomu insuliny i innych. Niech nikogo zatem nie dziwi namnozenie sie sportowcow chorych rzekomo na astme czy cukrzyce [ szczegolnie wsrod biegaczy dlugodystansowy ch tak lekkoatletow jak i narciarzy/ciare k oraz plywakow]. Wiekszosc sportowcow "cos bierze" ale nie wszyscy sa na tym lapani. Czyli sa rowni i rowniejsi.
#3 Bonzo 2019-01-08 02:51
Cytuję Pawel Przedlacki:
Ciekawym jest dlaczego amerykanskich sportowcow nie lapia na dopingu? Ostatnie "koksowe" afery z Amerykanami to ta z Crystal Cox [zbieznosc nazwiska przypadkowa] oraz Marion Jones.


Chyba obudziłeś się z hibernacji ?

A np. Molina złapany na dopingu ?
Z innej dyscypliny Jon Jones?
#4 warszawiak 2019-01-08 07:34
Cytuję Bonzo:
Chyba obudziłeś się z hibernacji ?

A np. Molina złapany na dopingu ?
Z innej dyscypliny Jon Jones?

Molina "wpadł" w UK. Prawdą jest że kontrole w USA to bullshit, zresztą do niedawna zawodników Haymona badała tylko USADA a nie VADA i jak ktoś obliczył stosunek wykrytych przypadków dopingu przez te obie organizacje był rażąco niekorzystny dla USADA.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze