onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Joey Dawejko (18-7-4, 11 KO) będzie kolejnym rywalem byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej Murata Gasijewa (26-1, 19 KO). 27 lipca na gali DAZN w Arlington pięściarz z Rosji zadebiutuje w kategorii ciężkiej.

25-letni Gasijew, mający na swoim koncie mistrzowskie pasy WBA i IBF zdobyte w dywizji junior ciężkiej, po raz ostatni boksował w lipcu ubiegłego roku, przegrywając w finale turnieju WBSS z Oleksandrem Usykiem. Po walce Rosjanin przeszedł operację ręki, a niedawno, już po wznowieniu treningów, podpisał kontrakt promotorski z grupą Matchroom Boxing.

Dawejko w ostatnim zawodowym występie przegrał na punkty po dyskusyjnej decyzji sędziów z Sergiejem Kuzminem. Amerykanin o polskich korzeniach był także jednym ze sparingpartnerów Anthony'ego Joshuy przed walką z Andym Ruizem Jr. W mediach pojawiły się plotki, że Dawejko na jednym ze sparingów posłał Anglika na deski.

Główną atrakcją lipcowej gali będzie walka unifikacyjna wadze super lekkiej pomiędzy Jose Ramirezem (24-0, 16 KO) i Mauricem Hookerem (26-0-3, 17 KO). Stawką pojedynku będą pasy mistrzowskie federacji WBO i WBC.