onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Były mistrz świata wagi ciężkiej Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) nie stoczy ostatecznie walki w grudniu. Zaplanowany na 14 września pojedynek z Otto Wallinem (20-0, 13 KO) będzie jego ostatnim tegorocznym występem - poinformował Bob Arum, promotor Brytyjczyka.

- Walka we wrześniu to występ, który pozwoli zachować Tysonowi aktywność. Czekamy na walkę rewanżową z Deontayem Wilderem. Fury potrzebował teraz pojedynku z kimś wysokim, dlatego zapewniliśmy mu najlepszego możliwego i dostępnego rywala o takich warunkach fizycznych - powiedział szef grupy Top Rank.

Pojedynek z Wallinem odbędzie się w Las Vegas. W tym samym miejscu ma także dojść do rewanżowego starcia Fury'ego z aktualnym czempionem federacji WBC Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). Druga walka pięściarzy zaplanowana została na drugą połowę lutego 2020 roku.

- Tyson nie stoczy walki w grudniu. Kalendarz gal do końca roku mamy już zapewniony. Rozważaliśmy taką możliwość, ale po pojedynku z Wallinem, Fury poczeka na Wildera - podsumował Arum.