Patronat medialny


 


Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) zdradził, że w tym tygodniu odbędą się pierwsze rozmowy w sprawie zorganizowania walki z Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO). Hearn chciałby, żeby do takiego pojedynku doszło latem w Anglii.

- Za kilka dni usiądziemy do rozmów z Shelly Finkelem, menadżerem Wildera oraz Alem Haymonem i wtedy zobaczymy, co możemy w tej sprawie zrobić. To będą pierwsze rozmowy w tej sprawie, wcześniej żadne się nie odbywały - mówi Hearn.

- Pytałem niedawno o możliwość walki Wildera z Dillianem Whytem, ale nie otrzymywałem pozytywnych odpowiedzi. Moim idealnym scenariuszem jest najpierw pojedynek Wildera z Whytem, a jeśli Deontay sobie poradzi, to latem zaboksuje z Joshuą. Zobaczymy, czy jest to możliwe, chociaż na pewno jedna rozmowa nie zamknie tego tematu. Chcę jednak wiedzieć na czym stoimy - tłumaczy szef grupy Matchroom Boxing.

Joshua i Wilder w tym roku stoczyli po dwie walki. Brytyjczyk pokonał Władimira Kliczkę oraz Carlosa Takama, zaś Amerykanin Geralda Washingtona i Bermane Stiverne'a.