Patronat medialny


 


Mistrz świata IBF i WBA wagi ciężkiej Anthony Joshua (20-0, 20 KO) odniósł się do konferencji prasowej, którą niedawno zorganizował obóz Josepha Parkera (24-0, 18 KO). Promotorzy Nowozelandczyka wyświetlili tam krótki film, który miał pokazać, że Joshua ma słabą szczękę i już kilkukrotnie padał na deski w trakcie walk oraz sparingów.

Aktualnie trwają negocjacje w sprawie doprowadzenia do pojedynku Joshuy z Parkerem. Anglik zapewnia, że nie obawia się takiej konfrontacji, a zachowanie obozu swojego potencjalnego rywala, uważa za niepotrzebne.

- Parker tylko niepotrzebnie marnuje energię, angażując się w takie zagrywki. Być może on po prostu chce rozgłosu, a nie walki i po to robi to wszystko. To dziecinne zachowanie, moim zdaniem ta cała konferencja prasowa była bardzo nieprofesjonalna - mówi Joshua.

- Sugestie, że obawiam się Parkera są niedorzeczne. Boksowałem z Władimirem Kliczko, chociaż nie byłem do końca gotowy na taki pojedynek, a mimo to walczyłem z jednym z największych mistrzów w historii wagi ciężkiej i daliśmy świetny pojedynek, bez wymówek. Obóz Parkera musi odłożyć na bok swoje ego i zacząć używać rozumu - przekonuje Anglik.

Do walki Joshuy z Parkerem miałoby dojść pod koniec marca. Promotorzy Parkera nie ukrywają, że poza Joshuą, prowadzą także rozmowy z kilkoma innymi pięściarzami.