Patronat medialny


 


W pojedynku o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej na gali w Cardiff Anthony Joshua (21-0, 20 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Josepha Parkera (24-1, 18 KO). 

Pierwsze dwie rundy walki miały charakter rozpoznawczy, obaj pięściarze podkręcili nieco tempo dopiero w trzeciej odsłonie, nadal jednak boksując dość ostrożnie. 

W czwartym starciu AJ lekko zamroczył Nowozelandczyka lewym sierpem, ale nie poszedł za ciosem. Wyspiarz miał problemy z dobraniem się do ruchliwego Parkera, który był uważny w defensywie i kontrował pojedynczymi zrywami. Walka nabrała kolorytu w szóstej rundzie, gdy obaj zawodnicy postawili na mocne wymiany. 

W miarę upływu czasu Joshua coraz bardziej kontrolował wydarzenia w ringu, dobrze operując lewą ręką, sporadycznie dokładając także prawy podbródek w klinczu. Ustępujący Wyspiarzowi warunkami fizycznymi Parker nie był w stanie do finałowego gongu poważnie zagrozić rywalowi poza kilkoma atakami na korpus i ostatecznie o wyniku walki zadecydowali sędziowie, którzy punktowali 118-110, 118-110, 119-111 na korzyść Joshuy. AJ po raz pierwszy w karierze do zwycięstwa potrzebował pełnych dwunastu rund.