Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Wygląda na to, że ostatecznie do walki pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulwem (28-1, 14 KO) dojdzie na terenie Wysp Brytyjskich. Wszystkie rozmowy w sprawie organizacji tego pojedynku w innych lokalizacjach zostały wstrzymane.

Joshua od początku naciskał na organizację pojedynku z Bułgarem przed własną publicznością. Obóz Pulewa potwierdził, że aktualnie rozmowy skupiają się wyłącznie wokół takiego rozwiązania.

Przedstawiciele Joshuy czekają teraz na decyzję władz Wielkiej Brytanii odmrażającą imprezy sportowe i rozrywkowe z udziałem publiczności. Już kilka tygodni temu pojawił się plan organizacji walki w formie bankietowej z publicznością siedzącą przy stołach na sali koncertowej lub hali targowej. Szacuje się, że imprezę mogłoby zobaczyć na żywo nawet 1000 widzów.

Joshua po raz ostatni boksował przed własną publicznością we wrześniu 2018 roku. Dwa ostatnie występy mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej odbyły się w USA oraz Arabii Saudyjskiej. Walka Joshua - Pulew odbędzie się w listopadzie.