Patronat medialny


 


Eddie Hearn poinformował, że trwa procedura ostatecznej akceptacji i podpisania kontraktów na walkę o trzy pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) i Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Obozy pięściarzy musiały wypracować nowe warunki finansowe z uwagi na panującą pandemię koronawirusa.

- Kontrakty są w drodze. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i zostaną podpisane, to ogłoszenie nastąpi w weekend - powiedział szef grupy Matchroom Boxing.

Pojedynek odbędzie się 12 grudnia, prawdopodobnie w Londynie. Hearn ma nadzieję, że galę będą mogli obejrzeć na żywo kibice, chociaż szanse na to wydają się niewielkie.

- W grudniu w hali O2 w Londynie odbędzie się koncert muzyczny, który uzyskał zgodę na 4 tysiące widzów. Będziemy wnioskować o takie same warunki. Zobaczymy, czy się uda - dodał Brytyjczyk.

Podczas grudniowej gali dojdzie również do walki o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Lawrencem Okoliem. W tym terminie miał także zaboksować Joshua Buatsi, jednak problemy zdrowotne prawdopodobnie sprawią, że Anglik wróci na ring dopiero w przyszłym roku.