onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Federacja WBC poinformowała, że wbrew niektórym doniesieniom, nie wyznaczyła jeszcze daty nowego przetargu, który ma wyłonić organizatora walki rewanżowej o pas WBC kategorii ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) i Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). To prawdopodobnie pierwszy przypadek, kiedy World Boxing Council zarządziła przetarg przy dobrowolnej obronie mistrzowskiego pasa.

Przetarg początkowo miał odbyć się w pierwszym tygodniu lutego, jednak obozy pięściarzy poprosiły o dodatkowy czas na negocjacje. Przedstawiciele Amerykanina i Anglika rozmawiają o drugiej walce od kilku tygodni. Pojedynek ma odbyć się 18 maja. Brane są pod uwagę dwie lokalizacje - hala Barclays Center w Nowym Jorku oraz MGM Grand w Las Vegas.

Do pierwszej walki Deontaya Wildera z Tysonem Furym doszło w grudniu. Pojedynek zakończył się remisem, który w opinii większości ekspertów był krzywdzący dla Anglika, pomimo że ten dwukrotnie w trakcie walki był liczony.

Komentarze   

#1 ramirez82 2019-02-11 20:35
"To prawdopodobnie pierwszy przypadek, kiedy World Boxing Council zarządziła przetarg przy obowiązkowej obronie mistrzowskiego pasa"

Czy ja przegapiłem moment, w którym rewanż uznano za obowiązkową obronę? Co w takim razie z Breazeale? To samo co wcześniej z Whyte'm?
-1 #2 Pawel Przedlacki 2019-02-11 23:35
Mysle ,ze koscia niezgody [ pomimo zapewnien Warrena, ze walka najlepiej sie sprzeda w USA] jest wlasnie lokalizacja tej potyczki. Kazdy ciagnie w swoja strone. Przetarg jest ogloszony po to aby go wygral Hearn [ od razu po ogloszeniu wiadomosci o przetargu zadeklarowal przystapienie do niego] i zorganizowal walke na Wembley 13-go kw. W razie takiego manewru Fury moze sie nie zgodzic na walke i wowczas dojdzie do pojedynku Fury -Joshua. Mam pytanie do sceptykow: dlaczego Hearn majac zarezerwowany stadion na 13 go kw. organizuje silnie obsadzona gale z Whyte'm w roli glownej 20 go kw.? Drugie pytanie: dlaczego Eddie zwleka z potwierdzeniem walki AJ- Miller jesli jest juz wszystko dopiete [ najwazniejsze jest zgoda na ilosc kasy dla JM] Nie przypadkowe sa tez dwa ostatnie wpisy Fury'ego o "Laskonogim" i dzisiejszy o rzekomej darowiznie. Czy znajdzie sie taki smialek, ktory bez obrzucanie mnie blotem i pienienia sie podejmie ten temat i napisze swoja opinie?

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze