onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W środę Tyson Fury (25-0, 18 KO) ogłosił na Twitterze, że będzie aplikował do brytyjskiej komisji bokserskiej (BBBofC) o przywrócenie mu sportowej licencji, by mógł w kwietniu po blisko 2,5-rocznej przerwie powrócić między liny. Tymczasem szef BBBofC Robert Smith oświadczył w rozmowie BBC, że póki co były mistrz świata wagi ciężkiej nie dostarczył nawet wymaganych badań lekarskich.

- Mamy liczne raporty medyczne z okresu, gdy Fury był zawieszony, ale potrzebujemy aktualnych. Musimy przekazać je lekarzom do konsultacji. Ci orzekną, czy będziemy potrzebowali czegoś więcej, ale na razie nie jesteśmy nawet blisko. Rozmawiałem już z [doradcą Fury'ego] Mickem Hennessym, by załatwił tę kwestię jak najszybciej, jednak do tej pory nic się nie wydarzyło, więc sprawa się nie posuwa do przodu - wyjaśnił Smith.

Tyson Fury po raz ostatni boksował w listopadzie 2015 roku, pokonując na punkty Władimira Kliczkę. Stawką tamtego pojedynku były mistrzowskie tytuły federacji WBA, WBO, IBF, IBO i magazynu "The Ring".

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze