onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Eddie Hearn poinformował, że osiągnięto porozumienie organizacji walki unifikacyjnej o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy czempionem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i mistrzem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). Pięściarze zgodzili się stoczyć dwa pojedynki, do których dojdzie w 2021 roku.

Rozmowy w tej sprawie prowadzone są przede wszystkim pomiędzy firmą MTK, która reprezentuje Fury'ego oraz Eddiem Hearnem, który dba o interesy Joshuy. Wcześniej obaj zawodnicy stoczą co najmniej po jednej walce.

- Nie mamy podpisanych kontraktów, bo zostało jeszcze kilka szczegółów, ale mamy zgodę w najważniejszych kwestiach. Robimy duże kroki do przodu. Pięściarze zgodzili się na dwie walki - zdradził Hearn w rozmowie ze Sky Sports.

Pod koniec roku Fury ma po raz trzeci skrzyżować rękawice z Deontayem Wilderem, zaś Joshua zmierzy się z Kubratem Pulewem. Bułgar jest oficjalnym pretendentem do mistrzowskiego pasa federacji IBF. Negocjacje pomiędzy obozami Fury'ego i Joshuy rozpoczęły się pod koniec kwietnia.