Patronat medialny


 

Portal Boxingscene postanowił przeprowadzić sondę wśród dziennikarzy zajmujących się na co dzień tematyką bokserską, odnośnie ich przewidywań co do wyniku dzisiejszego starcia na szczycie wagi ciężkiej, pomiędzy Davidem Haye (25-1, 23 KO) a Władymirem Kliczko (55-3, 49 KO). Zgodnie z przewidywaniami większość - bo aż jedenastu spośród trzynastu żurnalistów - opowiedziała się za zwycięstwem faworyzowanego Ukraińca. Wśród nich znalazł się m.in Michael Rosenthal z magazynu "The Ring".

- Dobry, duży bokser pobije dobrego, mniejszego boksera. Taka jest zasada i sprawdza się ona w większości przypadków. Haye jest na tyle szybkim i atletycznym bokserem, że może sprawić Kliczko największe kłopoty od lat. Nie zmienia to jednak faktu, że jest "małym ciężkim" i będzie mu bardzo  trudno poradzić sobie z o wiele większym, posiadającym spore umiejętności Kliczko. Zresztą Władymir jest szybszy i bardziej atletyczny niż wielu sądzi. Myślę, że w środkowej fazie walki, Brytyjczyk wyląduje na macie. Stawiam wygraną Ukraińca przez nokaut w siódmej rundzie - uzasadnił Rosenthal.

Sensacyjne zwycięstwo Haye'a, obstawił z kolei Thomas Gerbasi, z portalu Boxingscene.

- Wygra Haye przez techniczny nokaut w rundzie dziewiątej. Mam takie przeczucie. Sądzę, że Brytyjczyk, siedzi głęboko w głowie Kliczko, i jeśli ten wda się w nim ostrą wymianę, to Haye dzięki swej szybkości i sile może się w takiej sytuacji lepiej odnaleźć. Wyczuwam sensację - napisał Gerbasi.