Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Coraz więcej znaków zapytania pojawia się w kontekście rewanżowej walki o pasy WBA i WBO wagi ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) i Tysonem Furym (25-0, 18 KO). Walka pierwotnie miała odbyć się 9 lipca w Manchester Arenie, ale ze względu na kontuzję kostki Brytyjczyka została przełożona na 29 października. Jak się okazuje, na tej zmianie być może się nie skończy.

Dziennik "Daily Mail", powołując się m.in. na słowa menadżera Kliczki Bernda Boente, donosi, że team Ukraińca optuje za przeniesieniem pojedynku z Wielkiej Brytanii do Gelsenkirchen lub Dusseldorfu. W przypadku obydwu niemieckich miast dokonano już podobno nawet wstępnych rezerwacji stadionów. Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania prawników pięściarzy, którzy mają omówić wszelkie sporne kwestie organizacyjne i finansowe związane z planowaną walką.

Pierwszy pojedynek Władimira Kliczki z Tysonem Furym odbył się w listopadzie w Dusseldorfie. Na punkty zwyciężył Brytyjczyk, odbierając utytułowanemu rywalowi pas mistrza świata po ponad dziewięciu latach panowania.