Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Federacja WBA wobec zwakowania pasa wagi ciężkiej przez Tysona Fury'ego powinna wyznaczyć do walki o zwolnione trofeum Władimira Kliczkę (64-4, 53 KO) i Aleksandra Ustinowa (33-1, 24 KO) - uważa menadżer dwumetrowego Rosjanina Władimir Hriunow.

Ustinowa w rankingu WBA oprócz Kliczki wyprzedza co prawda  jeszcze Luis Ortiz (25-0, 22 KO), jednak Kubańczyk niedawno zrezygnował z pojedynku z rosyjskim kolosem i zrzekł się tytułu "tymczasowego" mistrza WBA. Starcie Ustinow - Ortiz miało być częścią turnieju WBA o bezdyskusyjny czempionat królewskiej dywizji, a jego zwycięzca miał w kolejnym występie spotkać się z lepszy z pary Kliczko - Fury.

- W tej chwili czekamy na decyzję WBA klarującą sprawę turnieju. Fury wypadł już z gry, więc jeśli federacja będzie trzymać się swojego poprzedniego zarządzenia, to rywalem Władimira Kliczki powinien zostać Ustinow - przekonuje Hriunow.

Aleksander Ustinow, który po raz ostatni boksował dziesięć miesięcy temu, nokautując Konstantina Airicha, na ring ma powrócić w grudniu. - On będzie niewygodnym przeciwnikiem dla Kliczki, bo jest takich samych gabarytów i jest bardzo zmotywowany - zachwala swojego podopiecznego Władimir Hriunow.