Patronat medialny


 


Kliczko SolisJeden z najsłynniejszych pięściarzy wagi ciężkiej Witalij Kliczko (42-1, 38 KO) stanie w sobotę w kolońskiej Laxness-Arena do kolejnej walki. Jego rywalem będzie niepokonany na zawodowym ringu Kubańczyk Odlanier Solis (17-0, 12 KO). Stawką jest pas wagi ciężkiej federacji WBC, którego po raz szósty będzie bronił Ukrainiec. Transmisja w TVP 1 i TVP Sport.

Bracia Kliczko zdominowali wagę ciężką zawodowego boksu. Młodszy, Władimir jest mistrzem federacji WBO, IBF i IBO, starszy Witalij - WBC. Z którymś z nich we wrześniu ma walczyć Tomasz Adamek (43-1, 28 KO). Dlatego tak bardzo Polacy interesują się walkami Ukraińców.

W maju 2010 roku Witalij Kliczko zmierzył się z Albertem Sosnowskim, nokautując go w 10. rundzie. W październiku ub. roku pokonał na punkty Shannona Brigsa. Teraz Witalij Kliczko po raz szósty stanie w obronie pasa federacji WBC. Jego rywalem będzie mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata Odlanier Solis. Kubańczyk bardzo późno zaczął zawodową karierę (w wieku 27 lat) i tylko dlatego, że udało się mu uciec z rodzinnego kraju. Jak dotąd nie zanotował jeszcze porażki na profesjonalnym ringu. Spośród 17 pojedynków aż 12 kończył przed czasem.

Zawodową galę bokserską w Laxness-Arena komentować będą: Sebastian Szczęsny i Albert Sosnowski. Studio poprowadzi Przemysław Babiarz, a wśród jego gości zobaczymy między innymi: medalistę olimpijskiego z 1980 roku z Moskwy Krzysztofa Kosedowskiego i byłego zawodowego mistrza świata Dariusza "Tygrysa" Michalczewskiego.

Oprócz walki wieczoru, Kliczko - Solis, w TVP Sport będzie można zobaczyć także inne pojedynki: Ola Afolabi z Luboszem Sudą w wadze juniorciężkiej oraz Stefana Wortha z Ferencem Zoldem - w półśredniej.