Patronat medialny


 

Kliczko Haye

Mistrz świata WBA wagi ciężkiej David Haye (25-1, 23 KO) przyjął z zadowoleniem wiadomość, że jego pojedynek unifikacyjny z posiadającym tytuły WBO i IBF Władimirem Kliczką (54-3, 49 KO) rozegrany zostanie 2 lipca w Hamburgu. Anglik głęboko wierzy w swoją wygraną i cieszy się, że będzie mógł pokonać młodszego z braci Kliczko w kraju, w którym ten toczy większość swoich walk.

- Nie zajmowało mi głowy to, gdzie odbędzie się walka, ale dobrze, że znamy już lokalizację. Fani Kliczki będą mogli zobaczyć jego klęskę z bliska. Hamburg to też dobre miejsce do dojazdu dla angielskich kibiców, także spodziewam się sporego wsparcia na trybunach - zapowiada "Hayemaker".

- Mogę się bić w Władimirem wszędzie, bo i tak jak go uderzę, on zapomni, jak się nazywa. Kliczko zastygnie jak góra lodowa, kiedy trafię go na szczękę. Nie będzie wiedział, co zrobić, spanikuje, zacznie uciekać, a potem zda sobie sprawę, że jego starszy brat Witalij stopuje właśnie walkę wycierając łzy w narożniku białym ręcznikiem - kreśli swoją wizję lipcowej walki jak zwykle pewny siebie Brytyjczyk.

Starcie Władimira Kliczki z Davidem Haye to najbardziej od lat oczekiwana konfrontacja w bokserskiej wadze ciężkiej. Jego stawką oprócz mistrzowskich tytułów federacji WBO, IBF i WBA będzie także prestiżowy pas czempiona magazynu "The Ring".