Patronat medialny


 

Podopieczny Dariusza Snarskiego Robert Świerzbinski (16-5-1, 3 KO) zaliczy trzeci w karierze pojedynek z zawodnikiem mającym na swoim koncie mistrzostwo świata. Rywalem Polaka 27 maja w hali Marcel Cerdana w Paryżu będzie były czempion federacji IBF wagi średniej Kameruńczyk Hassan N'Dam N'Jikam (31-2, 19 KO).

Wcześniej zawodnik Białostockiego Klubu Bokserskiego Boxing Production walczył z Chris Eubankiem Jr, mistrzem świata federacji WBA, oraz z Kanadyjczykiem Dawidem Lemieux, byłym mistrzem federacji IBF.

-  Na pewno nie będzie łatwo o zwycięstwo, lecz po walce Patricka Mendy z N'Dam Jikamem w marcu tego roku Kameruńczyk nie jest taki straszny jak się wydaje, jednak walka z takim zawodnikiem to jest na pewno wielki sukces Roberta. Lepiej że walczy na takim poziomie i z takimi rywalami z czołówki światowej, niż miałby obijać się z przeciętnymi zawodnikami i czekać w nieskończoność na upływający czas, który dla sportowcom nie służy. "Shy" już do najmłodszych nie należy - powiedział promujący Świerzbińskiego Dariusz Snarski.