onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Kanadyjczyk Shakeel Phinn (21-2-1, 15 KO) będzie przeciwnikiem Mateusza Tryca (8-0, 5 KO) podczas gali Knockout Boxing Night 9. Pojedynek będzie jedną z głównych atrakcji imprezy organizowanej 30 listopada w ekskluzywnym kompleksie Nosalowy Dwór w Zakopanem.

29-letni Phinn ostatni raz boksował w czerwcu, zdobywając pas NABF wagi super średniej. Kanadyjczyk jest aktualnie klasyfikowany na 32. miejscu w rankingu federacji WBC i będzie zdecydowanie najtrudniejszym testem w zawodowej karierze Polaka. Dla Tryca, który ostatni raz boksował w lipcu, będzie to trzeci tegoroczny występ.

Nazwisko kolejnego przeciwnika poznał także Kamil Bednarek (1-0, 1 KO). Podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego, który w efektowny sposób zadebiutował w gronie zawodowców podczas październikowej gali w Sosnowcu, tym razem zmierzy się z Sergiejem Żukiem (3-5-2, 0 KO).

29-letni Ukrainiec dobrze znany jest polskim kibicom. Kilkukrotnie boksował na galach organizowanych nad Wisłą, sprawiając także kilka niespodzianek. Walkę w umownym limicie do 78 kilogramów zakontraktowano na cztery rundy.

Główną atrakcją tej imprezy będzie pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (57-4-1, 39 KO) z Taylorem Mabiką (19-4-1, 10 KO). "Diablo" w przypadku wygranej może zapewnić sobie prawo do walki o wakujący tytuł mistrzowski federacji WBC. Transmisja w Telewizji Polskiej.