onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W walce wieczoru gali w Babilon Promotion w Raszynie górnik Robert Talarek będzie walczył z pochodzącym z ukraińskiego zagłębia węglowego Aleksandrem Streckim, ale to nie koniec górniczych emocji na tej imprezie. 30 listopada do ringu wyjdzie także młodszy górnik z Kopalnia Węgla Kamiennego Knurów-Szczygłowice Jakub Laskowski, a jego rywalem będzie Adrian Ali Ahmad.

Pochodzący ze Śląska 24-letni Kuba Laskowski przez wiele sezonów występował w drużynie piłkarskiej MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, a treningi sportów walki rozpoczął od kickboxingu. Walczył w formule light-contact. Adrian Ali Ahmad też startował w kickboxingu, ale w twardej odmianie K-1, w której został Mistrzem Europy juniorów.

- W wersji light-contact stoczyłem 6 walk, z których 5 wygrałem, a następnie zdecydowałem się na boks i rozpocząłem treningi pod okiem doświadczonego zawodnika i szkoleniowca Jana Sałamachy. Zakochałem się w pięściarstwie, jako amator wygrałem 3 pojedynki i tyle samo przegrałem. Szukając nowych wyzwań i chcąc się rozwijać, trafiłem do Irosława Butowicza. Z każdym tygodniem jestem lepszym bokserem i mam nadzieję pokazać to w Raszynie - mówi Jakub Laskowski.

Zawodowy debiut miał 2 tygodnie temu w Poznaniu, ale tak naprawdę weryfikacją jego umiejętności będzie starcie z Adrianem Ali Ahmadem na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego. Rzeszowianin też ma na koncie jedno zwycięstwo, ale w debiucie miał mocniejszego przeciwnika - Ukraińca Oleksandra Cherviaka.

- W pewnym momencie czułem, że stanąłem w miejscu, brakowało przede wszystkim sparingpartnerów. Dziś czuję, że jestem dobrej formie i postaram się sprawić niespodziankę. Na pewno będę czuł presję, to przecież gala telewizyjna, ale jeśli uporam się z emocjami, to powinno być dobrze. Na nogach powinienem być lepszy, a w innych aspektach też sobie poradzę - dodał młodszy górnik z KWK Knurów-Szczygłowice, gdzie między innymi montuje kotwy zabezpieczające chodnik.

W podwarszawskim Raszynie w walce wieczoru górnik KWK Bielszowice w Rudzie Śląskiej Robert Talarek (24-13-2, 16 KO) spotka się z olimpijczykiem z Pekinu i brązowym medalistą Mistrzostw Europy Aleksandrem Streckim (9-1-1, 4 KO). Z kolei utytułowaną Wiktorię Sądej (0-1) czeka ciężki bój z brytyjską „Kieszonkową Rakietą” Dani Hodges (5-2). Na tej gali zawodową karierę rozpoczynają utytułowany kickbokser Jan „Iron” Lodzik oraz Patryk Trochimiak. Natomiast mający doświadczenie w MMA Damian „Kazuba” Tarabasz powalczy z mocno bijącym Przemysławem Kuligiem.