Mateusz Tryc (13-0, 7 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Javiera Francisco Maciela (33-15, 23 KO) w walce wieczoru gali Challenger's Boxing Night by Knockout w Wyszkowie. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 99-91 i dwukrotnie 100-90.

W pierwszych minutach Argentyńczyk był aktywny, często zmieniał pozycję i starał się zepchnąć Polaka do obrony. Tryc przeczekał ten okres, pozostając uważnym w obronie, a następnie w swoim stylu ruszył do przodu.

Polak nie chciał się wystrzelać, więc boksował w kontrolowanym przez siebie tempie. Doświadczenie Maciela oraz dobra praca nóg pozwoliły mu unikać wielu ataków Tryca, jednak w ofensywie były pretendent do tytułu mistrza świata nie miał zbyt wielu argumentów.

Boksujący przed własną publicznością wyszkowianin systematycznie przebijał się przez gardę zawodnika z Ameryki Południowej, ale Maciel w żadnym momencie nie wydawał się zagrożony porażkę przed czasem.

W końcowych minutach obaj zawodnicy podkręcili tempo, a kibice zobaczyli kilka efektownych wymian. Tryc po raz pierwszy sprawdził się na dystansie dziesięciu rund i odniósł trzecie tegoroczne zwycięstwo.