Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego w wyniku przeprowadzonego konkursu powołał na stanowisko trenera Kadry Narodowej Seniorów Wojciecha Bartnika.

Wojciech Bartnik przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 17 lat. Z boksem związał się na dobre w roku 1990, gdzie na Mistrzostwach Polski w Jastrzębiu zdobył tytuł Mistrza w kategorii Seniorów. Rok później został Wicemistrzem Polski na Mistrzostwach Polski w kategorii ciężkiej, w Słupsku.

Rok 1992 zapoczątkował serię kolejnych, aż dziewięciu z rzędu, zwycięstw Wojciecha Bartnika w kategorii ciężkiej na Mistrzostwach Polski. W tym samym roku został zakwalifikowany na Igrzyska Olimpijskie w kategorii półciężkiej, które odbywały się w Barcelonie. Zdobył tam brązowy medal - ostatni dotychczas dla polskiego pięściarstwa.

Ponadto w 1996 roku zajął 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w kategorii ciężkiej w Danii. W roku 1996 wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, a w 2000 r w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Wojciech Bartnik jest pięciokrotnym zwycięzcą Turnieju im. Feliksa Stamma.