Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Damian Kiwior: po 7 latach wracam do rodzinnego Tarnowa

- Spodziewam się, że Damian Kiwior (9-3-1, 1 KO) będzie trudniejszym rywalem od Michała Syrowatki (23-6, 8 KO), którego znokautowałem w 3. rundzie - mówi Czech Lukáš Dekýš (6-0, 3 KO) przed walką o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi junior średniej, która odbędzie się 25 marca na gali Babilon Boxing Show w Ożarowie Mazowieckim. Transmisja w kanałach grupy Polsat.

- Wiem, że Damian Kiwior jest doświadczonym bokserem ze świetną karierą amatorską, poznałem też jego i mocne, i słabe strony - przyznaje Lukáš Dekýš, który występował w reprezentacji Czech w pięściarstwie olimpijskim. W 2014 roku osiągnął ćwierćfinał Mistrzostw Europy Juniorów. Walczył też w Mistrzostwach Świata Juniorów 2014 i ME Kadetów 2012. Z kolei Polak był w ćwierćfinale Mistrzostw Europy Seniorów w 2017 roku. Opowiadając o Damianie Kiwiorze, 25-letni Lukáš Dekýš dodaje: - Zapewne będzie dobrze przygotowany siłowy, a słabiej pod względem kondycyjnym. Generalnie widziałem kilka jego pojedynków i odpowiednio się szykuję. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mój rywal będzie miał duże wsparcie ze strony publiczności.

Niepokonany Lukáš Dekýš pochodzi z Ostrawy. Zaczął trenować boks w wieku 13 lat. Jest 5-krotnym mistrzem Czech i 4-krotnym wicemistrzem swojego kraju, od kadetów do seniorów. Zanim rozpoczął zawodową karierę, boksował już w Polsce -w 2018 roku podczas Memoriału Zygmunta Chychły w Gdańsku przegrał z Łukaszem Zygułą 1:2. Świetnie natomiast spisuje się na polskich profesjonalnych ringach, na których wygrał już sześć pojedynków, z czego trzy przez nokaut. Największy rozgłos przyniosło mu spektakularne zwycięstwo z Michałem Syrowatką w Radomiu pod koniec 2021 roku. - Nie byłem faworytem walki z Syrowatką, ale byłem bardzo przygotowany pod każdym względem i rywalizacja przebiegła zgodnie z moim planem. Zapewne Kiwior będzie w lepszej formie i rywalizacja z nim okaże się trudniejsza od tej sprzed trzech miesięcy. Mogę zapewnić jednak, że będę gotowy! Trenuję codziennie, tylko jeden dzień w tygodniu mam wolny - zdradza ambitny Czech.

I dla 28-letniego Damiana Kiwiora, i dla jego przeciwnika 10-rundowa walka o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski kategorii junior średniej na Babilon Boxing Show będzie najtrudniejszą i najbardziej prestiżową walką w karierze. - Zdecydowanie to dla mnie najważniejszy pojedynek. Postaram się zaprezentować jak najlepiej! Kibice już mnie znają i wiedzą, że dobrze boksuję, ale chcę pokazać jeszcze lepszą formę! - mówi niepokonany Dekýš.

25 marca na gali Babilon Boxing Show w Ożarowie Mazowieckim dojdzie również do kilku innych ciekawie zapowiadających się pojedynków. Między innymi Łukasz Stanioch (8-0, 2 KO) spotka się z Francuzem Hadillahem Mohoumadim (23-5-1, 16 KO). Transmisja na kanałach grupy Polsat.