Patronat medialny


 


Federacja WBC oficjalnie wyznaczyła Kevina Lerenę (29-2, 14 KO) do walki z mistrzem świata wagi Bridger Łukaszem Różańskim (15-0, 14 KO). Obozy pięściarzy otrzymały czas od World Boxing Council na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie.

Jeśli w najbliższych tygodniach porozumienia nie uda się wypracować, 22 czerwca odbędzie się przetarg, który wyłoni organizatora pojedynku. Pula pieniędzy w ewentualnym przetargu zostanie podzielona w stosunku 60 do 40 na korzyść Polaka. 

Różański wywalczył pas mistrzowski WBC w limicie do 101,6 kg, wygrywając w kwietniu z Alenem Babicem. Lerena po majowej wygranej z Ryadem Merhym i zdobyciu pasa WBC Silver, zyskał status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata.

W zależności od rozstrzygnięcia przetargu, pojedynek najprawdopodobniej odbędzie się w Polsce lub Republice Południowej Afryki. Reprezentujący interesy Lereny promotor Rodney Berman zapowiada, że zrobi wszystko, żeby zorganizować walkę w RPA. Zgodnie z regulaminem WBC, walka powinna odbyć się w ciągu 90 dni od rozstrzygnięcia przetargu, co oznacza, że pojedynek powinien zostać zorganizowany najpóźniej w drugiej połowie września.