Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Klub Sportowy KnockOut Gym zaprasza młodzież na treningi boksu w kultowym bokserskim gymie przy Petofiego 3 w Warszawie. W ubiegłym roku przez osoby związane z polskim boksem zostało powołane do życia Stowarzyszenie działające pod nazwą Klub Sportowy KnockOut Gym. Do grona założycieli KS KnockOut Gym należą także pięściarze i sztab szkoleniowy grupy boksu zawodowego Sferis KnockOut Promotions. Inicjatywę popiera także Andrzej Wasilewski, promotor i współwłaściciel grupy. Uważa, że pomysł, aby pod patronatem grupy powstawała swoista fabryka przyszłych mistrzów, jest bardzo dobry a idea zachęcania młodzieży do aktywności sportowej zawsze przyniesie korzyści.

Prezesem Klubu został Łukasz Malinowski. - Naszą misją jest wychowywać młodzież w duchu sportu, zachęcić do aktywności fizycznej, umożliwić młodym uzdolnionym pięściarzom rozwój kariery amatorskiej, start w zawodach, wszechstronne szkolenie bokserskie pod okiem najlepszych szkoleniowców, a także trening "ramię w ramię" z mistrzami boksu zawodowego. Chcemy aby młodzi ludzie nauczyli się u nas dyscypliny, systematyczności i zasad fair play w sporcie, a ich rodzice żeby uwierzyli, że boks to piękny sport a nie uliczne bójki -mówi Malinowski. Treningi dla juniorów i kadetów odbywają się pod okiem doświadczonego trenera Jacka Dąbrowskiego, byłego szkoleniowca Grzegorza Proksy i Alberta Sosnowskiego, zaś seniorami zajmie się trener Łukasz Malinowski, który swoje doświadczenia zawodowe wiąże z KnockOut Gym niemal od początków istnienia klubu.

Jak dotąd, seniorzy KnockOut Gym zadebiutowali na Mistrzostwach Polski Seniorów w Szczecinie. W niedługim czasie zawodnicy UMKS Victoria Ostrołęka - Przemysław Zyśk (srebro w wadze do 69kg) oraz Marek Pietruczuk (brąz w wadze do 56kg), którzy do zawodów przygotowywali się w KS KnockOut Gym, oficjalnie zmienią barwy klubowe i nadal będą realizować swoje sportowe ambicje w warszawskim klubie. Kilku młodzików z sekcji Ks KnockOut Gym pod okiem trenera Jacka Dąbrowskiego zanotowało udany debiut na X Międzynarodowym Memoriale im. Leszka Błażyńskiego w dniach 16-17 maja 2015r w Bytomiu, zdobywając nagrody za 2 miejsce w turnieju.

KS KnockOut Gym, mimo że działa od niedawna, jak widać już powoli zaznacza swoją obecnosć na imprezach sportowych. Ambicje są bardzo duże, a apetyt na zwycięstwa i medale podsyca atmosfera życzliwego wsparcia starszych i bardziej doświadczonych kolegów z grupy Sferis KnockOut Promotions. Zmagania młodzieży z zainteresowaniem obserwuje także trener Fiodor Łapin, który być może wyłowi spośród nich przyszłych zawodowców.

- Tak naprawdę, szkolenie powinno się zaczynać dużo wcześniej, niż wynosi minimalny wiek zawodnika, pozwalający na stoczenie walki - zgodnie twierdzą obaj trenerzy KS KnockOut Gym. Dlatego my tę szansę dajemy najmłodszym. Prowadzimy u nas w klubie autorski program pod nazwą Funny Boxing, jest to trening ogólnorozwojowy z elementami techniki bokserskiej. Dzieciaki, już od 6-go roku życia, mogą przyjść i przekonać się czy boks to sport dla nich. Pod okiem trenera Jacka Dąbrowskiego pracują nad kondycją, koordynacją ruchową, szybkością i stawiają pierwsze kroki w ringu, ubrani w bezpieczne rękawice. Próbują swoich sił w kombinacjach ciosów podczas tarcz z trenerem. Najbardziej zaangażowani mogą liczyć na dodatkowe bezpłatne indywidualne treningi z trenerem, który jest wyjątkowo zaangażowany w pracę z młodzieżą w klubie. Już w tym wieku daje się zauważyć predyspozycje do uprawiania pięściarstwa - mówi Jacek Dąbrowski, który niedawno przeżywał pierwsze sukcesy sportowe swojego syna Konrada Dąbrowskiego, obecnie już zawodowego boksera. - Dzieci są bardzo zdyscyplinowane i wszystko bardzo szybko zapamiętują, praca z tą grupą to prawdziwa przyjemność i jestem pewien że są tu już prawdziwe talenty, trzeba nad nimi pracować.

Nowy klub potrzebuje oczywiście nie tylko zaangażowania i ciężkiej pracy wszystkich członków Stowarzyszenia, ale także środków finansowych na szkolenie i starty w zawodach. - Oficjalny sklep zawodowej grupy bokserskiej www.knockout-shop.pl będzie przekazywał wszystkie zyski ze sprzedaży na działalność Klubu Sportowego KnockOut Gym. Kupując w tym sklepie sprzęt sportowy, odżywki i suplementy a także gadżety związane z grupą boksu zawodowego Sferis KnockOut Promotions każdy może wspierać treningi młodych uzdolnionych pięściarzy i boks amatorski - zdradza Łukasz Malinowski.

Boks nazywany przez wielu "sportem biedoty" często właśnie pozwala młodym ludziom wyjść z trudnych środowisk, z problemów i spirali przemocy. Uczy pokonywania własnych słabości i dodaje pewności siebie, ale z drugiej strony bardzo ważnym aspektem jest wzajemny szacunek w relacji trener-zawodnik oraz wobec przeciwnika w ringu.

 Funny Boxing - wesprzyj swoim głosem projekt bezpłatnych treningów na dzieci >>

http://www.youtube.com/watch?v=Fyz8vt8_qTo