Patronat medialny


 


Hussars Poland12 stycznia w Baku ekipa Hussars Poland zmierzy się z zespołem Azerbejdżan Baku Fires. Jeszcze przed świętami poznaliśmy praktycznie pełną obsadę ze strony biało-czerwonych, dziś poznaliśmy ich przeciwników w poszczególnych walkach. Podopieczni Huberta Migaczewa stoją przed niezwykle trudny zadaniem bowiem ich przeciwnicy to niepokonany zespół w tegorocznej lidze WSB. Azerowie do tej pory rozprawili się z Argentyną 5:0, Algerią 3:2 i Meksykiem 4:1.

W pierwszej walce wieczoru w kategorii do 56kg ciężka przeprawa czeka debiutanta na ringach ligi WSB, Grzegorza Kozłowskiego (0-0), który zmierzy się z bardzo doświadczonym Gairbekiem Germakhanovem (8-1 TKO 1). Azer w ubiegłym sezonie stoczył aż siedem pojedynku i tylko raz schodził z ringu pokonany, przegrywając z utytułowanym Włochem Vincenzo Picardim. W obecnym sezonie Germakhanov tylko raz zaprezentował się na ringu wygrywając wyraźnie na punkty z Argentyńczykiem Melianem Alberto Ezequielem.

Przed jeszcze trudniejszym zadaniem stanie walczący w kategorii do 61kg, Jacek Wyleżoł (0-2), który zmierzy się z bardzo utytułowanym Rosjaninem Albertem Selimowem (2-0). Polak do tej pory stoczył dwie walki w zawodowej lidze WSB, przegrywając oba pojedynki: z Meksykaninem Fernando Alvarezem Diazem i Argentyńczykiem Juanem Javierem Carrasco Herrerą. Selimow to były mistrz Europy i medalista mistrzostw świata, a także uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie, gdzie przegrał z późniejszym mistrzem olimpijskim Wasylem Łomaczenko. - Rywal jest bardzo trudny. Pomysł na walkę jest, ale co wyjdzie w ringu to się okaże - skomentował Jacek Wyleżoł. - Jest na pewno bardzo utytułowanym bokserem boksuje z pozycji odwrotnej czyli mańkut, nie mogę sobie pozwolić narzucić jego stylu walki, gdyż jest szybki i potrafi zaskoczyć kombinacja ciosów - dodaje Wyleżoł.

Największą niespodzianką pozostał wybór naszego boksera w kategorii 73kg. Trener Hubert Migaczew zdecydował się powołać na to spotkanie 23-letniego Dawida Paca (0-0). - Po kontuzji Kamila Gardzielika mieliśmy wolne miejsce w teamie. Dawid trenował razem z Hussarsami od początku. Jednocześnie stał na recepcji i sprzątał klub. Trenował po 5 godzin dziennie i jego poziom wyszkolenia pozwolił na wystawienie go w meczu. Nie wspominając o tym, że w pełni zasłużył na to wyróżnienie - komentuje swoją decyzję Hubert Migaczew. Przeciwnikiem naszego debiutanta będzie niepokonany na ringach WSB Białorusin, Mikalai Vesialou (3-0). Bokser zza wschodniej granicy to brązowy medalista mistrzostw Europy z 2010 roku, a w tym roku jeszcze nie walczył w lidze WSB. W ubiegłym roku stoczył trzy zwycięskie walki w lidze, pokonując na punkty m.in Tomasza Jabłońskiego.

W kategorii do 85kg nasz zespół reprezentować będzie Serhiy Radchenko (0-0). Dla reprezentanta Ukrainy będzie to debiut w walce bez kasku i koszulki w 5-minutowej walce, jakimi charakteryzuje się rywalizacja w lidze WSB. Jego przeciwnikiem będzie doświadczony już w tego typu rozgrywkach, niepokonany Azer Ramazan Magomedau (11-0, TKO 1). W tym sezonie Magomedau stoczył tylko jedną walkę wygrywając na punkty z Facundo Nahuelem Simalem. Dla Azera to trzeci sezon w lidze WSB, gdzie stoczył 11 walk, wszystkie wygrywając w tym raz przed czasem. W ubiegłym sezonie w kategorii półciężkiej został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Yan Sudzilouski (0-2) to zawodnik, który będzie reprezentować Husarię w ringu w kategorii ciężkiej czyli +91kg. 22-letni Białorusin stoczył do tej pory dwie walki, obie przegrywając. Jego przeciwnikiem będzie debiutant z Azerbejdżanu Uzeypat Ismailov (0-0).

Początek gali w sobotę o godz. 16 czasu polskiego.

Rozkład walk:
56kg: Gairbek Germakhanov - Grzegorz Kozłowski
61kg: Albert Selimov - Jacek Wyleżoł
73kg: Mikalai Vesialou - Dawid Pac
85kg: Ramazan Magomedau - Serhiy Radchenko
+91kg: Uzeypat Ismailov - Yan Sudzilouski{jcomments on}