Patronat medialny


 


Hussars PolandW siódmym meczu sezonu World Series of Boxing drużyna Hussars Poland podejmuje Argentina Condors. Dzisiejsze spotkanie w Pruszkowie (transmisja w TVP Sport od 19:55) będzie rewanżem za grudniową konfrontację w Mendozie, przegraną przez Polaków 0:5.

Tradycyjnie w przypadku meczów u siebie, trener Hubert Migaczew wystawia do boju mocny skład. Nie wystąpi żaden z pięściarzy, którzy przegrali pojedynki w Argentynie. Na ringu w Pruszkowie zobaczymy za to trzech zwycięskich w pierwszym spotkaniu zawodników drużyny rywali. Pierwszym z nich jest Fernando Martinez (bilans w WSB: 6 zwycięstw – 2 porażki), któremu za wypunktowanie Sylwestra Kozłowskiego postara się zrewanżować Mateusz Mazik (2–0). Drugi to Juan Velasco (1–2), mający na koncie punktową wygraną z Mateuszem Trycem. W piątek zmierzy się z Tomaszem Jabłońskim (2-0). Ostatnim z bokserów, których pamiętamy z Mendozy, jest Yamil Peralta (3–0). Dwa miesiące temu gładko wypunktował Michała Gerleckiego. Trudniejsze warunki powinien mu postawić Serhij Radczenko (0–1), Ukrainiec walczący w barwach Hussars.

Możemy liczyć też na dobrą postawę Adila Asłanowa (1–1), Gruzina starającego się o polskie obywatelstwo oraz Mateusza Malujdy (1–1), którzy skrzyżują rękawice odpowiednio z Ronanem Sanchezem (1–0) i Facundo Ghiglione (nie walczył). W tabeli grupy A nasz zespół zajmuje 3. miejsce (9 pkt w 6 meczach) i jeśli odniesie czwarte zwycięstwo przed własną publicznością (u siebie Hussars są niepokonani), to znacznie przybliżą się do awansu do ćwierćfinału (z obu grup wyjdą po 4 najlepsze zespoły). Tym bardziej że obok Russia Boxing Team (4 punkty w 4 meczach) to właśnie Argentyńczycy (7 punktów w 6 meczach) są naszymi głównymi konkurentami do miejsca w czwórce.