Patronat medialny


 


Hussars PolandW Wyszkowie w Hali Sportowej WOSiR rozegrany zostanie mecz ostatniej kolejki zawodowej ligi WSB. Dla podopiecznych Huberta Migaczewa nie będzie to jednak ostatni bój w tegorocznej lidze, bowiem nasza husaria powalczy jeszcze w zaległym meczu z ekipą z Rosji.

Czy już w ten weekend nasi bokserzy zapewnią sobie awans do ćwierćfinału? Patrząc na ringowe walki, które nas czekają nawet o punkt będzie niezwykle ciężko. Selekcjoner Hubert Migaczew na walkę z Azerbejdżanem powołał dość eksperymentalny skład, w większość zawodnicy mający ujemny bilans walk lub będący debiutantami. Czy szykuje się srogie 0:5? Oby tak się nie stało, a bokserzy nominowani do walk zostawią w ringu całe serce i powalczą z silnymi Azerami.

Gala w Wyszkowie rozpocznie się o godz. 19 od starcia w kategorii do 54kg pomiędzy Sylwestrem Kozłowskim (0-2), a Elvinem Mamishzadą (1-0). Azer to wicemistrz Europy z 2010 roku, ćwierćfinalista mistrzostw świata z 2011 roku i uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. W zawodowej lidze WSB, Mamishzada debiutował na początku lutego podczas pojedynku 8. kolejki z ekipą Rosji, Wówczas pokonując Vyacheslava Tashkarakova. Kozłowski w tym sezonie stoczył dwie walki bez kasku i na dystansie pięciu rund, oba przegrywając. Pierwszy z Meksykaninem Eliasem Emigdio, a drugi z Argentyńczykiem Fernando Martinezem. Niedawno bokser na co dzień trenujący w klubie Hetman Białystok wygrał turniej Grand Prix Polski w Gdańsku w kategorii do 56kg.Mocnym punktem naszej drużyny powinien być Adil Aslanov (2-1). Gruzin, który chce w przyszłości walczyć z orłem na piersi w tym sezonie stoczył trzy walki. Aslanov po przegranej z Rosjaninem Adlanem Abdurashidovem pokonał Białorusina Vazgena Safaryantsa i Argentyńczyka Ronana Nahuela Sancheza. Jego przeciwnikiem w Wyszkowie będzie Magomedali Ukayev (0-1), bokser mający za sobą zaledwie jedną i to w dodatku przegraną walkę w lidze WSB z Rosjaninem Eduardem Khusainovem, wydaje się być w zasięgu naszego zawodnika.

W wadze do 73kg na ringu w Wyszkowie zadebiutuje w barwach Hussars Poland Ireneusz Zakrzewski (0-0). Zakrzewski w wieku 18 lat zrobił furorę na amatorskim ringu seniorów. Pierwszy start w dorosłej rywalizacji zakończył zwycięstwem w Grand Prix, które było przepustką do Mistrzostw Polski seniorów. W Koninie młody jeleniogórzanin zdobył brązowy medal, ulegając w półfinale nieznacznie Marcinowi Łęgockiemu, którego pokonał kilka tygodni wcześniej w Śremie. Po 1,5 rocznej przerwie postanowił wrócić na ring, zmienił kategorię wagową z 69 kg na 75 kg. Teraz znalazł uznanie w oczach selekcjonera Huberta Migaczewa. Jego rywalem będzie doświadczony na ringach WSB Mikalai Vesialou (5-0). Białorusin stoczył do tej pory już pięć walk na ringach WSB z czego dwa z reprezentantami Polski. Zarówno Dawid Pac jak i Tomasz Jabłoński nie sprostali Białorusinowi. Czy ta sztuka uda się Zakrzewskiemu?

Piekielnie trudne zadanie czeka Michała Gerleckiego w kategorii półciężkiej (do 85kg). Nasz bokser stoczył do tej pory dwie walki, obie przegrywając w dość wyraźny sposób. W ringu zmierzy się z najlepszym bokserem ubiegłorocznego sezonu ligi WSB w kategorii do 85kg, niepokonanym Azerem Ramazanem Magomedau (12-0). Azer w tym sezonie pokonał w pojedynku z Hussars Poland Serhiya Radchenkę oraz Argentyńczyka Facundo Nahuela Simala.

W ostatnim pojedynku podczas gali WSB w Wyszkowie w wadze ciężkiej (+91kg) Mateusz Malujda (1-1), mający za sobą doświadczenie na ringach zawodowych zmierzy się z Abdulkadirem Abdullayevem (5-1). Azer dysponuje bardzo mocnym ciosem o czym przekonało się dwóch bokserów ligi WSB, którzy zostali znokautowani przez Abdullayeva.  Gala w Wyszkowie transmitowana będzie przez TVP Sport, a zaczynamy od godz. 19.

Rozkład walk:
54kg: Sylwester Kozłowski - Elvin Mamishzada
61kg: Adil Aslanov - Magomedali Ukayev
73kg: Ireneusz Zakrzewski - Mikalai Vesialou
85kg: Michał Gerlecki - Ramazan Magomedau
+91kg: Mateusz Malujda - Abdulkadir Abdullayev {jcomments on}