Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

KosteckiDruga próba Dawida Kosteckiego (39-1, 25 KO) udzielenia mu przerwy w odbywaniu kary więzienia bezskuteczna. Sąd uznał, że bokser ma nadal siedzieć za kratkami.

Wniosek o przerwę w odbywaniu kary Kosteckiego został złożony w kwietniu br. Obrońca "Cygana" motywował go tym, że w styczniu br. bokserowi urodziło się czwarte dziecko i wymaga ono opieki. Ponadto żona Dawida Kosteckiego skarżyła się na kłopoty ze zdrowiem i że w przyszłości może przejść zabieg lekarski. Wszystkie te argumenty Sąd Okręgowy w Rzeszowie obalił. Powołał kuratora, który sprawdził sytuację rodzinną Kosteckiego. Ponadto sąd odrzucając wniosek, wsparł się opinią zakładu karnego w Załężu na temat boksera.

- Z tej opinii wynika, że Dawid Kostecki zachowuje się poprawnie, ale przejawia silny związek z podkulturą więzienną. Nie przejawia szczególnego zainteresowania organizowanymi zajęciami kulturalno-oświatowymi czy sportowymi. Nie zabiega o podjęcie pracy w zakładzie karnym, nie bierze udziału w pracach porządkowych. Jego stosunek do popełnionego przestępstwa jest bezkrytyczny - mówi sędzia Marzena Ossolińska-Plęs z Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

http://www.youtube.com/watch?v=IJYS5vtNveI