Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Jest już pewne, że 8 listopada na gali Polsat Boxing Night w Krakowie swoją pierwszą walkę po ponad dwuletniej przerwie stoczy Dawid Kostecki (39-1, 25 KO). Przeciwnikiem pięściarza z Rzeszowa na dystansie ośmiu rund będzie pochodzący z Nowego Sącza Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO).

- Dawid bardzo nalegał na walkę na dystansie dziesięciu rund, jest bardzo głodny boksu, jednak scenariusz gali nie pozwala nam na tak długi dystans w tej walce. Cieszę się, że kibice ponownie będą mieli okazję oglądać Dawida w ringu - powiedział Andrzej Wasilewski, promotor Kosteckiego i współorganizator krakowskiej imprezy.

Pojedynek najprawdopodobniej odbędzie się w umownym limicie wagowym. Sołdra większość swoich walk toczył w kategorii super średniej, z kolei "Polish Gipsy" przed dwuletnią przerwą występował w wadze półciężkiej.

- Jest mi obojętne, czy będziemy walczyć w limicie do 77 kg czy 78 kg. Jestem gotowy na wszystko, po prostu chcę walczyć - skomentował Kostecki, który ostatni oficjalny pojedynek stoczył w kwietniu 2012 roku.

Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie walka byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO).

Kup bilet na Polsat Boxing Night >>

http://www.youtube.com/watch?v=kXQHxHxesr0