Patronat medialny


 


Szpilka Minto

Kołodziej

15 czerwca na gali "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy notowany w czołówce rankingów wagi junior ciężkiej Paweł Kołodziej (31-0, 17 KO) zmierzy się w zakontraktowanym na osiem rund pojedynku z Argentyńczykiem Cesar Davidem Crenzem (20-6, 13 KO). 33-latek z Santa Fe będzie jednym z nielicznych rywali w karierze mierzącego 195 cm Polaka, który będzie dorównywał mu wzrostem.

- Cieszy mnie, że Crenz jest tak wysoki, marzyła mi się walka z kimś, komu mógłbym spojrzeć prosto w oczy. Ta walka planowana była od dawna i Crenz na pewno będzie w świetnej formie. To nie będzie oponent, który wyjdzie do ringu, żeby tylko przetrwać - mówi Kołodziej.

- To już moje ostatnie takie ośmiorundowe starcie. Teraz, jeśli wygram, będę wyczekiwał dwunastorundowych walk o najwyższą stawkę. Czekam na swoją wojnę o pas, na wielką walkę. Jest Marco Huck, jest Yoan Pablo Hernandez, jest Guillermo Jones. Krzyśka Włodarczyka oszczędzę, ale teraz interesuje mnie już tylko bój o konkretne trofeum - dodaje z uśmiechem pięściarz z Krynicy.

Nastroje Kołodzieja podziela jego promotor Andrzej Wasilewski, który spodziewa się, że Crenz solidnie przetestuje jego podopiecznego, wracającego do wysokiej formy po serii kontuzji . - Crenz to będzie wyzwanie dla Pawła nie tylko ze względu na wzrost. Argentyńczyk potrafi naprawdę mocno uderzyć, więc będzie się trzeba pilnować. Rangę tej walki docenił portal Boxrec, który przyznał jej aż trzy gwiazdki, co jest rzadkością w przypadku pojedynków na polskich ringach - zwraca uwagę szef Ulrich KnockOut Promotions.

- Zdaję sobie sprawę, że Crenz ma na swoim koncie kilka efektownych nokautów, ale to dobrze - zmusi mnie to do pełnej koncentracji, lubię taki stan zagrożenia i ten dreszczyk rywalizacji. Będę uważał na ciosy Cesara, ale jak tylko dostrzegę w jego obronie jakąś lukę, poślę go na deski - zapewnia Kołodziej.

Głównym wydarzeniem bydgoskiej gali będzie dziesięciorundowa walka w kategorii ciężkiej pomiędzy Arturem Szpilką (14-0, 11 KO) i Brianem Minto (37-4, 25 KO). Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Bydgoszczy dostępne są na stronach eventim.pl i ebilet.pl.