Patronat medialny


 


27 września na gali w Moskwie Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) stanie do pierwszej w karierze walki o mistrzostwo świata. Rywalem Polaka będzie czempion WBA kategorii junior ciężkiej Denis Lebiediew (25-2, 19 KO). Rosjanin do starcia z kryniczaninem szykuje się w USA pod okiem Freddiego Roacha.

- Ten obóz będzie trwał mniej więcej tyle sam co poprzednie, ale różnił się będzie z tego względu, że mój przeciwnik ma szczególny styl boksowania. Dobierzemy sparingpartnerów podobnych do niego - mówi Lebiediew w wywiadzie dla portalu Allboxing.ru.

- Kołodziej to wysoki zawodnik z nokautującym uderzeniem. Oceniając po walkach, kładzie na deski co drugiego rywala. Solidny wybór na dobrowolną obronę, jest wysoko notowany w rankingu WBA - zachwala polskiego oponenta mistrz.

35-letni Denis Lebiediew po raz ostatni boksował w maju 2013 roku. Przegrał przed czasem z Guillermo Jonesem, jednak wynik walki unieważniono, gdy okazało się, że Panamczyk wspomagał się w procesie treningowym zakazanymi diuretykami.

http://www.youtube.com/watch?v=AMtz2Gt9ojY